Ledničky

Ledničky

Ledničky jsou součástí nejen každé domácnosti, ale také gastronomických zařízení. Jedná se investici, která vám vydrží několik let. Lednice je přístroj, který slouží k uchování potravin, aby zůstaly dlouho čerstvé. Potraviny jsou uloženy v ledničce při nízké teplotě. Kolem 5 stupňů Celsia. Ledničky jsou buď to bílé nebo kovově lesklé. Není to jen z důvodu, aby vám lednice zapadla do kuchyňského prostředí, ale zejména proto, aby se snížil přívod tepla z okolí. Použitím jiné barvy na lednici snižuje odrazovost povrchu.

A na začátek také trochu historie. Dříve než existovaly ledničky, byly potraviny chlazeny ledem v tepelně izolované dvouplášťové skříni. Díky ledu se vnitřek ledničky ochlazoval a tím také uložené potraviny.

Lednice mohou být jednodveřové nebo dvoudveřové. Jednodveřové jsou vhodné do malých kuchyní, kde není místo otevírat dveře ledničky do obou směrů. Také jsou vhodné například na chaty či víkendové chalupy. K výhodám jednodveřových ledniček je jejich nízká spotřeba energie a také nízká pořizovací cena. Monoklimatické lednice je možné použít do domácností, kde už jedna lednička je. Rozdíl od jednodveřových lednic spočívá v tom, že zde chybí mrazící část. Takže nemohou sloužit u uchování mražených potravin. Jelikož se jedná o spotřebiče, které jsou v provozu celý den, je dobré zakoupit co nejúspornější chladničky s minimální energetickou třídou A+. 

Nevíte si rady jak správně ledničku vybrat? I s tím vám rádi pomůžeme. Zde je krátký návod, který vám pomůže zakoupit tu nejlepší ledničku pro vás.

  1. Musíte se rozhodnou, zda chcete ledničku volně stojící či zabudovanou. To samozřejmě závisí na tom, jak je uspořádána vaše kuchyně. S volně stojící ledničkou můžete kdykoliv bez problémů manipulovat. Šetříte-li prostorem, pak je dobré si pořídit ledničku vestavěnou.
  2. Chcete ledničku s mrazákem či bez? I to je další dobře položená otázka. Většina lidí si volí kombinovanou lednici se zabudovaným mrazákem z toho důvodu, že šetří místo. Nemusíme mít dva spotřebiče, když je možné si je pořídit v jednom.
  3. Zvažte, zda chcete barvu ledničky bílou, či moderní nerezovou. Nerezových existuje několik typů. Asi jedním z nejlepších typů je Inox. Inoxový povrch je broušený a tak nezanechává otisky prstů. Při výběru si ovšem dávejte pozor na ledničky, které vypadají jako nerezové, ale ve skutečnosti jsou jen nalakované na stříbrnou barvu.
  4. Dále byste také měli uvažovat o tom, jaké by měla mít lednice funkce. Jelikož výrobci přicházejí se stále novými nápady a inovacemi, je možné si vybrat z nepřeberného množství.
  5. Neméně důležitá je úspornost. Jelikož jsou ledničky 24 hodin v provozu, je dobré si vybrat z ledniček, jejichž třída je A či A+.

O webu

Uvažujete-li o nákupu nové ledničky a mrazáku, využijte informace z naší webové stránky věnované lednicím a mrazákům. Dozvíte se, na co se při výběru bílého spotřebiče zaměřit, jaké typy lednic a mrazáků se nachází na domácním trhu, co jsou to tak velmi oblíbené americké lednice, jak fungují lednice v automobilu a mnoho dalšího. Naše stránka je věnována přímo vám.