Ledničky a mrazničky pro gastronomii

Ledničky a mrazničky pro gastronomii

Aby vám podávané jídlo v restauracích či jiných gastronomických zařízeních chutnalo, je potřeba, aby všechny potraviny řádné uloženy. V každé restauraci musí existovat lednička i mrazák pro uchovávání studených a mražených potravin. Tato vybavení jsou ve velkých gastronomických zařízeních mnohem větší a zařízenější než u běžných ledniček a mrazniček v domácnostech.

Ledničky v gastronomických zařízeních můžeme rozlišit například podle výplně dveří. Rozlišujeme tedy ledničky s prosklenými či plnými dveřmi. Ledničky s prosklenými dveřmi nám umožňují okamžitě zjistit, kde je námi požadovaná potravina uložena. Díky tomu je při vaření rychlejší orientace. V obchodech jsou tyto ledničky také často k vidění. Umožňují tak zákazníkům, aby se sami obsloužili, vybrali si ten správný nápoj, bagetu, salát či jiné potraviny uložené v chladničce. Lednice s plnými dveřmi jsou využívané zejména v restauracích. Uchová se tak velké množství potravin. Výhodami je delší životnost či odolnost proti hrubému zacházení.

Mrazničky jsou také velmi důležitým prostředkem k uchování potravin. V gastronomii se využívají různé typy mrazniček. Jedná se například o mrazničky s prosklenými dveřmi. Díky těmto dvířkům je větší přehlednost v potravinách. Dalším typem jsou pak mrazničky šuplíkové. Potraviny jsou tak ukládány do jednotlivých šuplíků. Většinou je každý šuplík určen k ukládání jiného typu potravin. Myslí se tím, že v jednom šuplíku je uloženo maso, ve druhém zelenina, ve třetím ryby, atp. Mrazničky truhlicové je možné rozlišit na ty s posuvným víkem, nebo s výklopným víkem. S mrazničkami s posuvným víkem se setkáváte například v obchodech, kde si mražené výrobky vybíráte sami. Často jsou označovány jako mrazící pulty. Mrazničky s výklopným víkem jsou konstruovány tak, aby vydržely časté otvírání.

O webu

Uvažujete-li o nákupu nové ledničky a mrazáku, využijte informace z naší webové stránky věnované lednicím a mrazákům. Dozvíte se, na co se při výběru bílého spotřebiče zaměřit, jaké typy lednic a mrazáků se nachází na domácním trhu, co jsou to tak velmi oblíbené americké lednice, jak fungují lednice v automobilu a mnoho dalšího. Naše stránka je věnována přímo vám.