Kombinované lednice

Kombinované lednice

Chcete si zařídit svoji kuchyň a nemáte dostatek místa na ledničku a mrazničku zvlášť, existuje velmi snadné východisko. Pořiďte si kombinovanou ledničku. Tato lednička obsahuje část chladící a část mrazící. Kombinované ledničky mají mrazák umístění buď v horní části nebo v části spodní.

Následuje pár rad, kterých byste se měli řídit při výběru kombinované ledničky.

  1. V první řadě se zaměřte na velikost ledničky. Výrobci nejčastěji vyrábí ledničky ve třech šířkách. 50 cm, 55 cm a 60 cm. A také v různých výškách.
  2. Rozmyslete si, jak velký chcete mít prostor vyhrazený pro mrazák. Většina firem vyrábí většinou větší prostor pro lednici a menší pro mrazák. A to v poměru 3:1. Jinak se také vyrábí ledničky s mrazničkami ve stejném poměru, tedy půl na půl.
  3. Chcete ledničku s jedním či s dvěma kompresory? Pořídíte-li si ledničku se dvěma kompresory, je možné jedenu část, buď ledničku nebo mrazničku, a druhá bude neustále v provozu. To vám přijde vhod zejména při čištění lednici. Výhodou je také úspora energie.
  4. Velmi důležitá je především energetická třída. Tato třída je odstupňována od písmena A až do písmene F. Jelikož kombinovaná lednička většinou jede neustále, je lepší si vybírat spotřebiče s vyšší energetickou třídou. Nejlépe o označením A, A+ nebo A++.
  5. Budete-li si vybírat kombinovanou ledničku, informujte se také o velikosti objemu. V případě, že žijete sami, či nakupujete pro sebe a svého protějška, stačí si pořídit objemově menší lednici. Naopak, zajišťujete-li jídlo pro celou rodinu, bude určitě lepší koupit větší a prostornější lednici. Kombinovaná lednička s menším objemem má většinou 150-200 litrů. Objem obyčejných ledniček se pak pohybuje od 250 – 300 litrů.
  6. Máte-li oblíbenou značku se kterou jste spokojeni a máte od této značky zařízenou celou kuchyni, jedná se o značku s vysokou kvalitou, neváhejte a klidně si od stejné značky pořiďte i kombinovanou lednici.
  7. Určitě vás budu také zajímat cena vámi vybraného spotřebiče. Kombinované lednice jsou výhodné díky své nízké energetické náročnosti. A to hlavně, když si pořídíte lednici ve výhodné energetické třídě.
  8. Při výběru se také zaměřte na funkce lednice.

O webu

Uvažujete-li o nákupu nové ledničky a mrazáku, využijte informace z naší webové stránky věnované lednicím a mrazákům. Dozvíte se, na co se při výběru bílého spotřebiče zaměřit, jaké typy lednic a mrazáků se nachází na domácním trhu, co jsou to tak velmi oblíbené americké lednice, jak fungují lednice v automobilu a mnoho dalšího. Naše stránka je věnována přímo vám.